Mama Lilki o zajęciach…

Mama Lilki o zajęciach…

 

Projekt „Muzyka dla malucha” to zajęcia mające na celu jak najlepsze wykształcenie zdolności muzycznych poprzez zabawę już od wczesnego niemowlęctwa. Zajęcia skierowane są do małych dzieci, przy czym nie ma dolnej granicy wiekowej, wychodząc z założenia, że  „im wcześniej tym lepiej”. Same zajęcia są dosyć ciekawe, prowadzone wg koncepcji Edwina Gordona, bez użycia instrumentów czy podkładów muzycznych. Cała koncepcja opiera się na wykorzystaniu  śpiewanek, w różnych tempach i tonacjach oraz na zachęcaniu dzieci do powtarzania usłyszanych dźwięków i fragmentów melodii.

Forma zajęć jest luźna, dostosowana do wieku maluchów, które nie potrafią usiedzieć zbyt długo w jednym miejscu. W zajęciach uczestniczą też rodzice, czynnie włączając się w śpiewanie, a także kołysząc się z dziećmi. Podczas zajęć nie wolno rozmawiać, aby maluchy jak najlepiej chłonęły muzykę.

Lilka z mamą na zajęciach "Muzyka dla Malucha"

Lilka z mamą na zajęciach „Muzyka dla Malucha”


W zajęciach uczestniczyliśmy przez 3 cykle i od września będziemy je kontynuować. Schemat każdej lekcji jest taki sam, melodie są powtarzane wielokrotnie w czasie trwania cyklu, dzięki czemu można w domu powtarzać z dzieckiem poznane rytmiczanki i razem nucić melodie.
Zajęcia bardzo spodobały się przede wszystkim mojej córce, która już po kilku spotkaniach zaczęła włączać się w zabawy i śpiewanie, a w domu powtarzała usłyszane melodie.
Szczególnie gorąco polecam uczestnictwo w „Muzyce…” rodzicom, którzy sami nie mają wystarczających umiejętności, wiedzy, lub śmiałości by śpiewać z i dla swoich pociech samemu w domu. Warto zadbać o umuzykalnianie swojego dziecka jak najwcześniej.

line
Wspierane przez WordPress | Zaprojektowane przez Elegant Themes